A Fővárosi Szülők Egyesülete a Gyermekekért ötéves korban kezdené a tankötelezettséget – írja az Eduline. A szülői szervezet más javaslatokat is megfogalmazott közleményében, például a kötelező érettségi tárgyak számának csökkentését és a pedagógusok pszichológiai-egészségügyi vizsgálatát.
A Fővárosi Szülők Egyesülete a Gyermekekért azt javasolja, hogy a tankötelezettség ötéves korban kezdődjön, „hogy a kisgyermekek minél előbb iskolai körülmények között tudjanak fejlődni”.
Közleményükben javasolják továbbá, hogy csökkentsék a kötelező érettségi tárgyak számát. Azt írják, „a tanuló joga eldönteni, melyik és hány tárgyból akar érettségi vizsgát tenni és milyen szinten, hiszen ő tudja, melyik tantárgyból akar felvételi vizsgát tenni.” Emellett visszahoznák a korlátozás nélküli előrehozott érettségit.
A szervezet szerint nyelvvizsga megszerzése sem bemeneti, sem kimeneti követelmény nem lehet a felsőoktatásban. Jelenleg nyelvvizsga nélkül senki nem kaphat diplomát, 2020-tól pedig csak az kerülhet be egyetemre, főiskolára, akinek legalább középfokú nyelvtudása van.
A lemaradó diákok számára létrehozott Híd-program helyett általános iskolai ösztöndíjrendszert vezetnének be, kezdeményezik a köznevelési törvény és a kapcsolódó jogszabályok felülvizsgálatát.
A szülői szervezet közleményében szerepel továbbá, hogy kezdeményezik a pedagógusok pszichológiai-egészségügyi vizsgálatát.