Nem csak az egyetemekre, főiskolákra, hanem a május-júniusi érettségi vizsgákra is február 15-éig lehet jelentkezni.
A tanulói jogviszonnyal nem rendelkezők az Oktatási Hivatal honlapjáról letöltött dokumentummal tehetik meg a jelentkezést. Ezt a jelentkezési lapot a területileg illetékes fővárosi, megyei kormányhivatalokban vagy személyesen a vizsgát szervező középiskolában lehet benyújtani. Fontos azonban, hogy a középiskolák nem kötelesek fogadni a velük tanulói jogviszonyban nem álló jelentkezőket.
A jelentkezés hitelesítése előtt mindenképpen érdemes ellenőrizni, hogy a megjelölt szakok sorrendre jó-e, és a megfelelő képzés lett-e felvéve. Egyszeri sorrendmódosításra február 15. után is lesz lehetőség.
Érdemes figyelni a szakok neve mellett található betűjelekre, mert ezek jelölik a képzés munkarendjét (N=nappali, E=esti, L=levelező, T=távoktatás), a képzés típusát (A=alap, M=mester, O=osztatlan) és finanszírozási formáját (A= állami ösztöndíjjal támogatott, K=önköltséges).
Az érettségire való jelentkezés előtt mindenképpen érdemes tájékozódni, hogy az adott szakra van-e kötelezően előírt emelt szintű érettségi, esetleg más előkövetelmény, például alkalmassági vizsga.
Fontos tudni, hogy háromnál több szak megjelölése esetén szakonként 2000-2000 forint kiegészítő díjat kell fizetni.