Évek óta tapasztalható Magyarországon, hogy az építőipari, szerelő szolgáltatásokra nehéz megfelelő szakembert találni, és a legtöbb szakinál hosszú, több hónapos várólisták vannak.
Nem kivétel ez alól a villanyszerelő vállalkozók munkája sem – állítja a TanfolyamOKJ.hu blog.
„Gyakorlatilag két kézzel kell kapkodni a jó és egyben megfizethető szakemberek után. Időben át kell gondolnia az embernek, ha szeretné felújítani saját házát vagy lakását.”
A megrendelők szemszögéből ez kifejezetten hátrányos, szolgáltatói szempontból azonban előnyt jelenthet. Hiszen az olyan hiányszakmák esetén, mint a villanyszerelő, a magas kereslet és alacsony kínálat felhajtja az árakat is, így a szakemberek többet kérhetnek el a munkájukért – világít rá a cikk.
Éppen ezért, akitől nem állnak távol a szerelési munkák, a villanyszerelő szakma jó választás lehet, hiszen ezzel még mindig átlagon felüli fizetésre tehet szert. Az átlagos villanyszerelő óradíj 2020-ban is kiemelkedő volt.
A szakmában rejlő lehetőségeket, és a fizetéseket taglaló cikk hangsúlyozza, hogy a kereseti lehetőségek függenek a földrajzi elhelyezkedéstől, a gyakorlattól, és természetesen attól is, hogy a villanyszerelő vállalkozó, vagy pedig alkalmazottként vállal munkát.
Villanyszerelő fizetés gyakori kérdések, átlagfizetések
Az akár fél év alatt is megszerezhető OKJ-s szakképesítésről szóló cikk részletesen bemutatja, hogy kutatásai alapján mely területeken milyen átlagfizetésekkel számolhatnak a villanyszerelőként dolgozók.
Emellett a portál a villanyszerelő vállalkozók óradíjairól, napidíjairól is konkrét adatokat közöl, és a fizetésekkel kapcsolatos gyakori kérdésekre is kitér.